Domů > Novinky > Obsah

Čína se mění jihovýchodní Asie sousedy nevídaným

Jan 16, 2017

Čína se mění jihovýchodní Asie sousedy nevídaným


Čínská investice proměňuje sousedy jihovýchodní Asie nebývalým tempem, zatímco Kambodže, Laosu a Barmě se rozvíjejí do Číny větší exportní destinací, podle zprávy o 5.prosince.


Oznámil, že Čína zvýšila investice do jihovýchodní Asie, podporovat rychlý hospodářský růst v těchto zemích, zatímco čínské podniky mohou také najít levnou alternativu k schopnost ze země. V této souvislosti Číny zvýšených investic do jihovýchodní Asie pomůže Číně a oblasti přizpůsobit tento nový trend, jako Trump, nově zvolený prezident Spojených států, je odhodlána vnitřních záležitostí a oddanost regionu se sníží. Nová situace."Čína vidí tyto země jako místo prodávat své výrobky a získat dobrou návratnost investic," řekl Edward Eduard, ekonom společnosti Standard Chartered Bank v Singapuru. "A rostoucí domácí výrobní náklady pro čínské společnosti dále posílit tento trend investic."


Od železnice do nemovitostí Čína má téměř všechny z Kambodže, Laosu a Barmě a investoval dalších zemích jihovýchodní Asie.


Vnitrozemský stát Laosu v loňském roce začala stavba staré železnice, celková délka 414 kilometrů, rozšíří od hranice hlavního města Vientiane. Podle Xinhua News Agency, železnice je součástí Číny "po celé cestě" plán, bude stát 5,4 miliardy amerických dolarů; se proměnil v demokratické zemi Myanmar je liberalizace ekonomického rozvoje, využívání tržních reforem. Aun Schan Su Ťij, země skutečný vůdce, brzy odešel do Číny, aby navštívit Čínu a urychlit spolupráci s Čínou. Čína je dnes největším obchodním partnerem Barmy, obchod představoval Barmská celkového objemu obchodu o 40 %.


Kromě toho čínské vztahy s Kambodžou jsou také velmi blízko. V loňském roce objem obchodu mezi oběma zeměmi zvýšil na 4,8 miliardy dolarů, dvakrát to 2012. Kambodža plány, letos se očekává, že růst 7 % ekonomiky, zatímco laoských 7,5 % cíle. Rychle rostoucí ekonomiky má zvýšily úroveň národního důchodu v těchto zemích a snížení chudoby. Podle nejnovějších údajů Světové banky, Kambodža v roce 1994, denní náklady 1,9 amerických dolarů počet lidí tvořily 30 % počtu národních a nyní podíl klesl na 2,2 %. Míra chudoby v Laosu spadl z 22,9 % v roce 1992 na 16,7 % dnes.


Derek Heisel, hlavní ekonom China béžová kniha International, Washington, DC-založený výzkum firmy, říká, že Čína je obrovský příliv prostředků do Kambodži, Laosu a Barmě jsou podpořeny vysoce příznivých podmínek pro podporu operací čínských společností stavební projekty, zejména v Laosu. Řekl, že od roku 2005, čínské konstrukce a investice do Laosu činil 15 % HDP v Laosu, kromě Číny, ostatní země nemůže poskytnout tolik finanční podporu.


Kambodža, Laos a Myanmar jsou spolupráci s čínskými dodavateli kupovat polotovary od čínských dodavatelů "továren a prodávat oblečení a boty, často ze strany čínských společností nebo společnostmi podporuje čínské společnosti spotřebitelů. Mezinárodní měnový fond údaje ukazují, že čínské dovozy z těchto tří zemí jihovýchodní Asie, že celkové množství oblečení a boty v pěti letech zdvojnásobil.