Domů > Novinky > Obsah

Fitness boom na podporu prodeje sportovních značek

Mar 27, 2017


Britské média uvedly, že nárůst vládního boomu v oblasti fitness, který podpořil místní sportovní značku a značky Adidas a Nike a další zahraniční značky výkonnosti, zlepšují spotřebitele a oblékají módní trend "sportovní oblečení pro volný čas". podílu na trhu.


Podle internetových stránek Financial Times zveřejněných 21. března uvedla Adidas minulý měsíc růst tržeb ve Velké Číně o 28% - což je nejrychleji rostoucí růst ve všech regionech - podporovat celosvětový růst čistého zisku o více než 60%. Nike uvedla, že poslední čtvrtina jejích prodejů v Číně dosáhla "dvojciferného" růstu. Pro společnosti Adidas a Nike je druhá největší tržní skupina v Číně. Dvě značky společně představovaly třetinu prodeje sportovního oblečení v Číně.

1.png


Oznámili, že v polovině března informovala Čínská centrální televize, že Nike udělala falešnou propagandu pro některé produkty - zahrnující 300 párů bot - Nike uvedla "upřímnou omluvu". To zdůrazňuje význam čínského trhu pro společnost Nike.


Poradce Ou Ruiových údajů ukazuje, že v loňském roce se tržby čínského sportovního oblečení zvýšily o 11% na 187 miliard yuanů. Naproti tomu celkový prodej oblečení vzrostl pouze o 5%.


Analytici uvedli, že v očích čínských spotřebitelů, Nike, Adidas a New Balance nejen sportovní značku, to jsou módní štítky - tyto značky výrobků než místní cena značky. Analytik společnosti UBS Liang Yuchang uvedl: "mezinárodní značky v podobě módního trendu jsou stále velmi silné, zejména na trhu s ženami." Jejich růst tržeb z růstu spotřebitelských příjmů po upgradu, a spotřebitelé stále více přijali na volný čas a sportovní oblečení na pracovišti.


Uvádí, že se na tuto změnu domnívají běžné módní společnosti. Podle výpočtů prodeje druhé největší čínské boty Belle International Holdings uvedla, že prodej obuvi v roce 2016 klesl o 9% meziročně, zatímco prodej sportovní obuvi se zvýšil o 16%. "Jenom sportovní a neformální boty rostou," dodal a dodal, že lidé jsou v kanceláři stále více neformální.


Je stále široce považována za napodobující zahraniční designovou inovaci místních značek, ale také příjemcům tohoto boomu. Jak více Číňanů začalo cvičit, prodej místních značek rychle rostl.


Podle výzkumné firmy se v loňském roce zdvojnásobil počet členů v Číně z roku 2008 na 6,6 milionu. Během loňského roku proběhla oblíbená aktivita pro volný čas, v Číně se konalo více než 100 zápasů maratonu, ve srovnání s rokem 2014 se konalo pouze 51 zápasů. Dnes se odhaduje, že praktici jógy vzrostli ze 4 milionů v roce 2009 na více než 10 milionů.


Čínská vláda také propagovala sportovní rozmach. "Lidé se začínají dostat do sportu, takže iniciativa vlády pomáhá posunout trend," řekl Matthew Crabbe, analytik ve výzkumné společnosti.


Analytici uvedli, že kondice horkých výrobků na středním trhu místních značek přináší větší výhody, protože spotřebitelé dávají větší pozornost ceně a praktičnosti než symbolům módy.


Ohlásila, že minulý měsíc Anta uvedla, že čistý zisk společnosti v roce 2016 vzrostl o 17% na rekordních 2,4 miliard yuanů. Anta loňského provozního ziskového rozpětí 24%, ve srovnání s 14% Nike, Adidas za 8%. Anta prostřednictvím sponzorství delegace čínských olympijských her v roce 2016, aby zvýšila povědomí, a současně zvýšily příjmy Anty z prodeje italské známé sportovní značky FILA (Anta v roce 2009, aby získaly práva na distribuci značky v Číně).


Konzultační firma Roland Berger partner Chen Ke uvedla, že v tomto upgradu spotřebitelů a zvýšení trendu cvičení budou nižší místní značky stát relativním poraženým. Očekává, že v příštích pěti letech bude roční růst těchto podniků nižší než 3%, zatímco celý trh by měl růst o 8% ročně.