Domů > Novinky > Obsah

Italský průmysl obuvi prošel těžkým rokem

Feb 17, 2017

Italský průmysl obuvi prošel těžkým rokem


Podle italské asociace výrobců obuvi nejnovější údaje ukazují, že v lednu 2010 až říjnu 2010 vyvezlo Itálie celkem 178 milionů párů obuvi, což představuje pokles o 1%. V tomto ohledu prezident sdružení paní Pelodi uvedl, že poslední pokles italského obuvi vývozu v globální finanční krizi v roce 2009 došlo.


Vzhledem k tomu, že obuv vyváží na špičkový trh, ve stejném období vzrostla vývozní hodnota o 2,6% na 7,53 miliardy eur, jednotková cena vývozu přesahující 42 eur / dvojnásobek, což představuje nárůst o 3,7%.Italský výrobce obuvi Prezident sdružení paní Pelodi uvedl, že v loňském roce se italské obuvnické podniky v některých zemích a regionech setkaly s velmi obtížným obdobím prodeje. Včetně prodeje Číny, ekonomický růst Číny v posledních letech, šest po sobě jdoucích let k udržení růstu na americkém trhu také klesl o 3,6%, na Středním východě trhy také utrpěli těžké ztráty, vývoz a vývoz klesl o 4,9% a 15%.


I přes pokles vývozu je italský průmysl obuvi závislý na mezinárodním trhu. Ve stejném období tržby na domácím trhu jsou neuspokojivé, prodej obuvi a prodej klesl o 0,1% a 2,4%. Italská výroba obuvi klesla v roce 2016 o 2%, avšak dovoz a dovoz vzrostly o 3,7% a 2,4%.


Paní Pelodonová varovala, že pokud italský obuvnický průmysl nebude mít silnou podporu v oblasti průmyslové politiky, Itálie bude čelit ztrátě řemeslného ducha, technologii a inovacím nebezpečí, řemeslným duchům a inovacím je důležitá základna italské písemné historie. Vyzvala vládu, aby provedla strukturální úpravy obuvnického průmyslu a věnovala větší pozornost. Italský módní a obuvnický průmysl dlouhodobé vyloučení V projektu výdajů italského rozpočtu se domnívá, že italskou vládou by měl být obuvnický průmysl jako strategický přínos národního hospodářského rozvoje.